Заявление_2017-10-13_17:03:35

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

Купрій Віталій Миколайович

Заступник голови Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5; тел.: (044) 255-21-19, (044) 255-35-22

Вих. № 18-дзi від 22.05.2019 р.

Національна поліція України

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

До мене, як до народного депутата України, звернувся Навроцький Володимир Іванович, з проханням сприяти у вирішенні питання, щодо: 12.09.2017 року заявником виявлені ознаки порушення поліцейським м. Дніпра Дегтяренко Ольгою Василівною чинного законодавства, зокрема ст. 45 Закону України «Про Національну поліцію», щодо підстав та порядку застосування засобів, споряджених речовинами сльозогінної та дратівної дії («газовий балончик»). Так, відповідно до ст. 45 Закону України «Про Національну поліцію», засоби, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії, застосовуються для: - відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об’єкт, що перебуває під охороною; - припинення групового порушення громадського порядку чи масових заворушень. Натомість, за словами Навроцького В.І., патрульний поліцейський Дегтяренко О.В. застосовувала «газовий балончик» проти колони мотоциклістів, які проїжджали повз та не вчиняли масових заворушень. На запитання осіб, які знаходились на місці події, поліцейський Дегтяренко О.В. не змогла пояснити свої дії із посиланням на норми діючого законодавства. Відео із вказаною подією знаходиться у вільному доступі в мережі Інтернет за наступним посиланням - https://www.youtube.com/watch?v=LB6ZCdVFiJ4. Враховуючи викладене, заявник просить за вказаними фактами провести службову перевірку та, за наявності підстав, притягнути поліцейського Дегтяренко О.В. до встановленої законом відповідальності.
Керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України»,

1. Провести ретельну перевірку викладених у зверненні фактів, за результатами чого вжити вичерпних заходів реагування в межах повноважень.

2. Про результати розгляду депутатського звернення прошу повідомити мене письмово в порядку і строки, визначені Законом України «Про статус народного депутата України», а також заявника на адресу: Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Володимира Великого, 96, кв. 10

З повагою

В.М. Купрій

Народний депутат України

Скан-копия ответа Гос органа