Стовбун Микола Сергійович. 2018-12-12

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

Купрій Віталій Миколайович

Заступник голови Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5; тел.: (044) 255-21-19, (044) 255-35-22

Вих. № 175-дзi від 23.04.2019 р.

Державна аудиторська служба України

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

До мене, як до народного депутата України, звернувся Стовбун Микола Сергійович, з проханням сприяти у вирішенні питання, щодо: Щодо затягування розслідування кримінальної справи про розкрадання бюджетних коштів за Державною програмою "теплих" кредитів в особливо великому розмірі у м. Бердянську.Мешканцями мікрорайону «Колонія-Макорти» в м. Бердянську виявлено шахрайську схему розкрадання коштів з державного та місцевого бюджетів в особливо великих розмірах, а саме нецільове використання «теплих» кредитів, одержаних для реалізації Урядової програми з енергозбереження багатоповерхових будинків. Встановлені факти, що управитель ряду ОСББ Бойко О.В. за Урядовою програмою «теплих» кредитів отримав декілька кредитів на проведення заходів з енергозбереження. Після цього, через фірму своєї дружини ФОП Бойко Л.І. «СВС – Сучасні Віконні Системи» в декількох багатоповерхових будинках (10 будинків) було замінено вікна і двері у під’їздах на начебто енергоефективні (зі спеціальним енергозберігаючим покриттям у склопакетах). Насправді, металопластикові вікна і двері виявилися такими, що мають звичайне скло. Проте, з державного і місцевого бюджетів проворними ділками були отримані сотні тисяч гривень на погашення «теплих» кредитів, які було використано незаконно. Ці величезні для нашого міста кошти пішли в кишеню шахраям через безконтрольність, а можливо, і за сприянням органів місцевої влади. Вважаємо, що таке нецільове використання бюджетних коштів призвело до звичайного їх «відмивання» і особистого збагачення конкретних осіб. При цьому, шкода у особливо великих розмірах заподіяна як державі, так і сотням мешканцям 10 (десятьох) багатоповерхових будинків. В результаті цього злочину тисячі громадян залишилися без утеплення своїх будинків та без грошей, які їм для цього надала держава.

З великими труднощами за даним фактом нам вдалося домогтися через Генеральну прокуратуру відкриття кримінального провадження. Відповідні дані було внесено до ЄРДР за № 12018080130002097 від 07.07.2018 року.
На теперішній час вже пройшло 5 місяців, а досудове розслідування майже не зрушило з місця, місцева влада чинить шалений опір та не надає запитувані документи навіть слідчому. Це наводить на думку, що не виключена корупційна складова, а можливо, і змова з правоохоронцями, які пояснюють свою пасивність великим обсягом роботи. Однак, ми вважаємо, що це не може бути виправданням того, щоб не провести елементарні першочергові слідчі дії, а саме: звернутися з клопотанням до суду про призначення судової будівельно-технічної експертизи, а також про отримання тимчасового доступу до документів, які вперто, під різними відмовками, добровільно не надають органи місцевої виконавчої влади. Ми не віримо, в даному випадку, в «беззубість» місцевих органів слідства і прокуратури і просимо Вас посприяти тому, щоб змусити їх належним чином виконувати свою роботу та в повній мірі використовувати можливості кримінального процесуального законодавства, а, не навпаки, порушувати його, затягуючи розумні строки проведення слідства.

Про скоєний злочин відомо також Генеральній прокуратурі (вх. № 125588 від 05.06.18), Департаменту захисту економіки Національної поліції України (вх. № 3415 від 11.12.17) та Державній аудиторській службі України (вх. № 14-3751 від 08.12.17). Однак, ними не вжито жодних заходів належного реагування. Справу чомусь розслідує слідчий Бердянського відділу поліції, а не Управління захисту економіки. Враховуючи викладене, просимо Вас, з використанням Ваших можливостей народного депутата України: 1. Посприяти активізації належного досудового розслідування цього резонансного для Бердянська злочину у сфері службової та господарської діяльності, поставити на депутатський контроль хід цієї справи, з метою недопущення саботажу слідства та подальшого затягування і спроби незаконного закриття кримінального провадження № 12018080130002097 від 07.07.2018. 2. Звернутися до Державної аудиторської служби України з вимогою проведення непланової цілеспрямованої ревізії фінансово-господарської діяльності в Управлінні ЖКГ виконкому Бердянської міської ради за період з 01.01.2015 по 31.12.2018 з обов’язковим проведенням зустрічної перевірки з Асоціацією ОСББ «Азов» (код ЄДРПОУ 41328520) на предмет цільового використання коштів державного та місцевого бюджетів за «Державною цільовою економічною програмою енергоефективності на 2010-2020 роки», затвердженою постановою КМУ від 01.03.2010 року № 243, а також за місцевою «Програмою відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у м. Бердянськ на 2015-2019 роки», затвердженої рішенням Бердянської міської ради № 6 від 29.10.2015.
Керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України»,

1. Провести ретельну перевірку викладених у зверненні фактів, за результатами чого вжити вичерпних заходів реагування в межах повноважень.

2. Про результати розгляду депутатського звернення прошу повідомити мене письмово в порядку і строки, визначені Законом України «Про статус народного депутата України», а також заявника на адресу: 71111, Запорізька область, Бердянськ, Короленка, 84, 27

З повагою

В.М. Купрій

Народний депутат України

Скан-копия ответа Гос органа