Програма кандидата

Конституційна реформа влади

Зміна державної моделі управління, за якої у Президента не буде жодної функції виконавчої, законодавчої або судової гілки влади. Проте залишаться і посиляться функції як гаранта Конституції, прав людини, суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України. Для цього буде впроваджено нову Конституцію. Строк повноважень Президента і Парламенту зменшиться до 4 років.

Президент матиме низку прав і повноваження, які, за суттю, є обов’язками. Їхнє невиконання для захисту прав людей будуть підставою для імпічменту, процедура якого буде дієвою.

Президент має права (обов’язки):

Позиція щодо реформи Парламенту:

Посилення впливу народу і місцевих громад на управління державними справами:

Перемога у війні – Доктрина патріота:

Реформа системи правосуддя і подолання корупції

Головне завдання – забезпечити в країні справедливість і невідворотність покарання за вчинений злочин!

Повністю замінити керівний склад правоохоронних і суддівських органів. Очистити їх від корумпованих осіб залученням молодих, чесних і патріотичних правників з-поза системи.

Забезпечити невідворотне покарання правоохоронців, дії або бездіяльність яких призвели до порушень прав людини, громади або держави, що встановлено рішенням суду.

Вважати суддів, прокурорів і слідчих посібниками злочинців, якщо вони сприяють уникненню ними кримінальної відповідальності, з відповідним жорстким кримінальним покаранням.

Вважати державною зрадою систематичне невиконання правоохоронцем своїх обов’язків, що підтверджується не менш ніж десятьма рішеннями суду, а також суддею, рішення якого скасовані (визнані неправомірними) не менш ніж десять разів судами вищих інстанцій. Передбачити за це відповідальність у вигляді довічного ув’язнення, а у разі настання особливо тяжких наслідків і небажання здійснити дієве каяття запровадити на перехідний період смертну кару.

Для надання громадянам можливості захистити себе і свою родину від протиправних посягань злочинців ухвалити закон про легалізацію нарізної короткоствольної зброї. Забезпечити презумпцію невинуватості щодо особи, яка застосувала зброю проти грабіжника, нападника, ґвалтівника на території свого офіційного проживання (квартири, будинку, на подвір’ї).

Ввести кримінальну відповідальність за саботаж – умисне і безпричинне невиконання чиновником, правоохоронцем, суддею своїх обов’язків, передбачених законом.

Надати можливість громадянам самостійно звертатись за захистом своїх прав до суду (без прокурора) у разі наявності фактів вимагання хабаря чиновником. Дозволити фіксувати на аудіо та відео відповідні факти без санкції суду і вважати їх безпосереднім доказом.

Внести зміни до законів для розвантаження слідчих, зокрема щодо розслідування дрібних злочинів – кримінальних проступків – шляхом складання протоколів дізнання. Забезпечити можливість судді вийти за межі обвинувального висновку, наданого прокурором, і провести самостійне судове слідство у разі наявності у справі фактів, які свідчать про фабрикацію доказів, спробу вивести від відповідальності справжніх злочинців, тощо. Прописати чіткі строки виконання слідчими та прокурорами своїх обов’язків (наприклад, стосовно терміну розгляду клопотань), щоби гарантувати можливість оскарження до суду їхньої бездіяльності.

Соціально-економічний і культурний розвиток

На мою думку, уряд, Парламент і Президент консолідовано мають рухатись в таких напрямках.

Націоналізація стратегічних державних підприємств (переважно енергетичного сектору) або добровільна сплата олігархами до бюджету різниці між заниженою ціною, за яку вони приватизували майно, та його справжньою ринковою вартістю.

Зупинення корупційних оборудок в економічній сфері. Формула «Ротердам плюс» має бути відкоригована так, щоби ціна на електроенергію зменшилася на 15%. Ліквідувати «Нафтогаз України» і дозволити підприємствам укладати прямі угоди (у тому числі з імпорту) із постачальниками газу, що знизить ціну на газ. На перехідний період до покращення добробуту українців газ внутрішнього видобутку пускати виключно на потреби населення за соціальною ціною.

В Україні має запрацювати жорстке антимонопольне законодавство, порушення якого буде каратись значними фінансовими санкціями і великими термінами ув’язнення. Якщо дії монополіста загрожують національній безпеці, то законом має бути передбачено тимчасове введення державного управління на стратегічно важливі підприємства приватного сектору.

На ринку має працювати ліберальна модель економіки з мінімальним втручанням держави (легкість відкриття і закриття бізнесу, зменшення кількості дозволів і ліцензій, тощо). Податкові перевірки потрібно звести до мінімуму. Інвестиції і доступне кредитування мають створити попит на працівників, що підніме рівень зарплат у приватному секторі і заохотить українців менше працювати за кордоном.

Найбільш корумпований податок ПДВ потрібно замінити на податок з обігу. Запровадити податок на виведений капітал з країни разом зі зняттям будь-яких обмежень на валютному ринку.

Зняти мито з імпорту високотехнологічного обладнання для інвестицій і створення робочих місць.

Контрабанда має бути зупинена! Усі конвертаційні центри з ухилення від сплати податків мають бути закриті з посиленням кримінальної відповідальності за цей злочин.

Монетарна політика має бути прогнозованою і збалансованою. Кредитні ставки доступними. Міжнародні позики не можуть братися на умовах, які шкодять національним інтересам України.

До моменту підняття життєвого рівня селянина, збільшення ринкової вартості земель і створення дієвої системи правосуддя мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення має бути продовжено. У разі запровадження ринку землі переважне право викупу її за ринковою ціною повинна мати держава. Держава має надавати підтримку простому селянину, а не агроолігархам.

При тендерних процедурах за державні кошти закрити корупційні можливості прописування умов під конкретного виконавця. Обов’язково вимагати виконання гарантійних зобов’язань у разі отримання державою неякісних товарів, робіт або послуг. При цьому гарантійний термін дорожнього покриття не може бути меншим, ніж десять років, і має забезпечуватися банківською гарантією. Неподання владою позовів до суду про відшкодування завданої шкоди громаді або державі вважається злочином.

Захист інституту приватної власності – це пріоритет держави, тому має бути впроваджена ефективна антирейдерська політика.

Держава має зберегти і розвинути свій науково-технічний потенціал, тому необхідна підтримка стратегічних галузей економіки – ракетобудування, виробництва оборонної продукції.

Покращення в економіці, стрімкий ріст бюджетних доходів дасть можливість значно підвищити соціальні стандарти життя людей. Заробітні плати працівників бюджетної сфери і пенсії мають бути збільшені в два рази вже за результатами першого бюджетного року реформ.

У пенсійній сфері має бути створено потужну накопичувальну систему, за якої молодь буде знати – скільки коштів на її пенсійному рахунку, на який відсоток вони збільшуються щорічно. Ці кошти мають додатково індексуватися на рівень інфляції. Усі пільги громадянам мають бути монетизовані.

Громадяни повинні отримувати безкоштовні медичні послуги через впровадження системи державного медичного страхування. Малозабезпечені верстви населення мають звільнятись від внесків до страхового фонду.

Освіта і наука. Підвищення престижності українських навчальних закладів та престижності праці педагогів. Виховання дітей має відбуватися в патріотичному напрямку. На телебаченні, радіо, в друкованій пресі єдина державна українська мова має домінувати.

У молодіжній політиці держава мусить пропагувати здоровий спосіб життя, надавати молодим людям можливість отримання якісної освіти і працевлаштування.