За заявою Купрія проти прокурора Києва відкрили кримінальну справу

Проти прокурора Києва Сергія Юлдашева відкрито кримінальне провадження за статтями «зловживання владою або службовим становищем» та «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою».

Про це у своєму «Фейсбуці» повідомив народний депутат від фракції Блоку Петра Порошенка, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій.

Кримінальне провадження відкрито за зверненням самого Купрія від 3 березня цього року про вчинення Юлдашевим цілої низки кримінальних правопорушень.

У відповіді Генеральної прокуратури на звернення нардепа за підписом заступника Генпрокурора Олексія Баганця вказується, що кримінальне провадження проти прокурора Києва внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань.

Досудове розслідування за цим питанням проводиться Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України.

Нагадаємо, у своєму депутатському зверненні Купрій наводив численні факти протизаконної діяльності Юлдашева як на посаді прокурора Києва, так і до її зайняття.

Зокрема, йшлося про закриття Юлдашевим за одержання хабара «близько 80% кримінальних проваджень за ознаками злочинів у сфері господарської діяльності, злочинів проти власності та службових злочинів».

Також, за інформацією Купрія, Юлдашев надав особисту вказівку колишньому прокуророві Святошинського району Києва про закриття кримінального провадження щодо ухилення від сплати податків у розмірі близько 7 млрд грн.

Крім того, Купрій стверджував, що Юлдашев контролює організації на території Києва, які створюють юридичні особи з метою прикриття незаконної діяльності, легалізують доходи, отримані злочинним шляхом, створюють підприємства для ухилення від сплати податків і для незаконного відшкодування ПДВ з державного бюджету.

Зі слів депутата, під контролем прокурора Києва перебувають також власники закладів грального бізнесу та закладів проституції, які щомісяця передають йому значні грошові суми за прикриття їх незаконної діяльності.