Як не сплатити 600 тисяч гривень податку державі або розмитнення авто по-гройсманівськи

Як стало відомо зі ЗМІ, СБУ надіслала на Житомирську митницю лист із проханням надати інформацію про процедуру оформлення автомобіля Mercedes-Benz, який у 2017 році придбала дружина Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана – Олена Гройсман.

А все тому, що працівники митниці навмисно та протиправно занизили оцінну вартість нового автомобіля з 117 тисяч євро до 46 тисяч 700 євро, як нібито вживаного, а розмір обов’язкових платежів при розмитненні зменшили майже на 600 тисяч гривень!

Митники в своєму листі до Гройсмана визнають порушення норм і вимог закону зі свого боку. Проте вказують на те, що вони здійснили злочин, виконуючи вказівку вищого керівництва, яке запевнило їх у необхідності діяти саме так тому, що автомобіль розмитнюють для Прем’єр-міністра та ніяких проблем із законом у майбутньому ні в кого з них не буде.

Таким чином, пан Гройсман, зловживаючи своїм впливом на в.о. Голови ДФС Мирослава Продана, примусив співробітників Житомирської митниці до злочину, через який держава не отримала 600 тисяч гривень до бюджету! Адже саме таку суму мала сплатити до державного бюджету його дружина Олена.

Правозахисник Віталій Купрій вже звернувся до правоохоронних органів із вимогою негайного відкриття кримінальних проваджень стосовно Прем’єра Гройсмана за ч. 1 ст. 369-2 КК («Зловживання впливом»), а також службових осіб митниці за ч. 2 ст. 366 та ч.2 ст. 364 КК («Службове підроблення» та «Зловживання владою або службовим становищем»). Поверніть гроші в державу!