Віталій Купрій зустрічався із Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм

Народний депутат України Віталій Купрій зустрічався на батьківщині своєї матері із Митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм.

«Ми обговорили низку важливих питань, зокрема щодо появи криміналітету на заходах, присвячених отриманню Томосу. Мова йде про дніпровського кримінального авторитета Олександра Нареклішвілі на прізвисько Алік Нарік. Мені повідомили, що представники Православної Церви України були не в захваті від цього, але не змогли змінити протокол. Вочевидь це саме Порошенко привів бандитів на урочисті події. Нагадаю, що саме люди Наріка здійснювали напади на мене під час парламентської виборчої кампанії 2014 року.

Мені було цікаво чому нещодавно відбулась державна реєстрація і створення юридичної особи з довгою назвою: Київська митрополія Української православної церкви (Православної церкви України) — КМ УПЦ (ПЦУ). Виявилось що церква не хоче мати реєстрацію вцілому, а реєструє лише свої окремі структурні підрозділи (митрополія, єпархія тощо). Логіка, яку навів мені отець Димитрій, полягає у тому, що держава також не має статусу юридичної особи, а її відокремлені органи мають. Тобто церква хоче бути на одному рівні з державою у суспільній ієрархії.

Також було вирішено використати обидві назви «Українська православна церква» і «Православна церква України» для реєстрації нової юридичної особи. Це зроблено щоб ускладнити Московському Патріархату можливості маніпуляцій і спекуляцій при проходженні всіх процедур згідно Томосу.

Щодо мого питання Митрополиту на рахунок долі церковного майна, яке належить православним церквам Московського і Київського Патріархатів, то мені була надана відповідь що для врегулювання цього питання потрібен певний час. Адже сам процес переєстрації зміни церковних назв може зайняти до одного року», — повідомив правозахисник на  своїй офіційній сторінці в Фейсбуці.