Віталій Купрій пропонує провести інаугурацію Володимира Зеленського 20 травня

Народний депутат України Віталій Купрій пропонує змінити дату інаугурації Володимира Зеленського з 19 на 20 травня, щоб не перетинатись із Днем пам’яті жертв політичних репресій. Відповідний проект постанови 7 травня зареєстрований у Верховній Раді: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65902

Пізніше парламентар прокоментував цю позицію на своїй офіційній сторінці в Фейсбуці:

«Хочу написати про юридичну позицію — чому я зареєстрував проект постанови про перенесення інаугурації Володимира Зеленського з 19 на 20 травня.

Звісно, головним моїм мотивом є вибити у політичних опонентів — нардепів всі козирі для провалення голосування за 19 травня із метою затягнути процес до 28 травня, коли Президент не зможе розпустити парламент. А козирі у них такі:

Дата 19 травня 2019 року погоджена новообраним Президентом України Зеленським В. О. для проведення урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого складенню присяги новообраним Президентом України, що визначено у його зверненні до Голови Верховної Ради України Парубія А. В. (вх. № 85844 від 03 травня 2019 року).

Зазначене урочисте засідання транслюється в прямому ефірі Національною телекомпанією України та Національною радіокомпанією України на усіх загальнонаціональних каналах (пункт 3 Постанови Верховної Ради України «Про порядок проведення урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого складенню присяги новообраним Президентом України» від 14 грудня 2004 року № 2227-IV).

Згідно з Указом Президента України № 431/2007 від 21.05.2007 року, в Україні установлено День пам’яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня. При цьому 19 травня 2019 року є третьою неділею травня.
У День пам’яті жертв політичних репресій на всій території України проводяться жалобні заходи, покладання вінків і квітів до пам’ятних знаків, місць поховань жертв політичних репресій у населених пунктах України, панахиди за жертвами політичних репресій, приспускається на будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій на території України та на будинках закордонних дипломатичних установ України Державний Прапор України.

Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 23 липня 2015 року № 1146, встановлено, що у день пам’яті телерадіоорганізації зобов’язані внести до телерадіопередач та сітки мовлення такі зміни: поширювати мінімум раз на дві години в ефірному часі інформацію про день пам’яті; під час телетрансляції розмістити на екрані відповідне стилізоване зображення або палаючу свічку, які є доречними до відповідної події; оголосити о 12.00 хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома, якщо інше не передбачено відповідним нормативно-правовим актом тощо.

Отже, проведення урочистого засідання Верховної Ради України, присвячене складенню складення присяги новообраним Президентом України Зеленським В. О. є недоречним у День пам’яті жертв політичних репресій, оскільки цей скорботний день пов’язаний з вищезазначеними заходами, які мають загальнодержавне значення».