Віталій Купрій прокоментував правову діяльність новостворених «Національних дружин»

7 лютого народний депутат Віталій Купрій взяв участь у великому політичному ток-шоу «Український формат» на телеканалі NEWSONE TV. Говорили про безпеку українців і порядок на вулицях: реформа МВС і Національні дружини.

«В ефірі я заявив правову позицію чому це небезпечно. Якщо йти по закону «Про участь громадян у охороні громадського порядку і державного кордону», то у статтях 13 і 14 зазначені права таких дружинників і описується як вони мають застосовувати примус до людей. Серед іншого це і зупинка автотранспорту за порушення правил ПДД, перевірка документів, складання адмінпротоколів. Так так, вони нас будуть притягати до адмінвідповідальності, хоча не мають відповідної освіти!

І тут виявилось саме цікаве. Андрій Білецький заявив що Нацдружина не отримала статус громадського формування і буде діяти не по вищезгаданому закону, а просто як пересічні громадяни. Отакої. А тоді на яких підставах у поліції, або місцевої влади будуть формуватись правовідносини з парамілітарними загонами?

Більш того мене турбує той факт, що Андрій Білецький описав механізм як будуть зупиняти наркоторгівлю — одразу напишуть заяву в нацполіцію, а коли ті будуть бездіяти, то підуть громити самі. Мене обурює факт бездіяльності поліцейських і покривання ними злочинного бізнесу на наркотиках. Але я запропонував пану я Андрію дещо інше: а давайте разом підемо в поліцію або прокуратуру і дружиною дружно викинемо із затишного кабінету перевертнів у погонах — продажних правоохоронців. Це було б логічніше!

На жаль згоди не почув, тому і роблю припущення, що у дружинників не має претензій до влади і влада намагатиметься їх використати у своїх цілях. Наприклад для придушення акцій протесту, пікетування (блокування) опозиційних ЗМІ, політиків, тощо. Хіба я не правий?», — написав згодом нардеп на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці.