Віталій Купрій підписав декларацію на захист свободи слова

На пропозицію голови Національної спілки журналістів України Sergiy Tomilenko Віталій Купрій підписав декларацію на захист свободи слова.

Як кандидат у Президенти він взяв на себе добровільні зобов’язання гарантувати свободу слова, її подальше утвердження та розвиток відповідно до світових стандартів.

«У разі обрання мене Президентом України, обіцяю дотримуватися 7 принципів:

Перше. Поважати свободу слова і самовираження.

Друге. Не вчиняти жодних дій, що незаконно обмежують ці свободи. Публічно засуджувати подібні спроби.

Третє. Не перешкоджати журналістській роботі, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ.

Четверте. Не використовувати силові органи і регуляторів для переслідування журналістів. МВС, ГПУ, СБУ, НАБУ, НАЗК, ДБР, ДФС, Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення та інші державні структури не повинні бути інструментами тиску на редакційну політику медіа та роботу журналістів. Переслідування журналістів за їхні матеріали є неприпустимим.

П’яте. Щорічно проводити публічні звіти керівників правоохоронних органів про результати розслідувань злочинів проти журналістів та боротьбу із безкарністю.

Шосте. З повагою ставитися до роботи журналістів; не ділити їх на «своїх» і «поганих», на чіпляти ярликів і не заохочувати ворожнечу.

Сьоме. Поважати існуючі закони у сфері свободи слова, а законодавчі новації мають бути погоджені з журналістською спільнотою і медіа в ході проведення широких консультацій.

Свободі слова в Україні бути!», — повідомив депутат на своїй офіційній сторінці в Фейсбуці.