В Україні стартувала Програма «Молодіжна законодавча ініціатива»

З метою підвищення ефективності законотворчого процесу в Україні, яка безпосередньо пов’язана з рівнем правової культури його учасників і, зокрема, професіоналізмом законотворців, за ініціативою народного депутата України Віталія Купрія запроваджується Програма «Молодіжна законодавча ініціатива».

Взаємодія між Верховною Радою України та ініціативною молоддю є важливим механізмом як дотримання прозорості у прийнятті рішень законотворчим органом, так і для розвитку громадянського суспільства, підвищення рівня правової та політичної культури української молоді.

Відповідно до статті 5 Конституції України, народ України є єдиним джерелом влади, і здійснює її через участь у виборах до органів влади різного рівня, а також через участь у референдумах та плебісцитах. Також в Основному Законі закріплюється право громадян на участь в управлінні державними справами (Стаття 38).

Метою Програми є надання молодим українським професіоналам-правникам можливості впливати на прийняття рішень всередині Верховної Ради України для впровадження європейських реформ та розбудови демократичної держави, в якій поважається принцип верховенства права.

Учасники Програми зможуть готувати аналітичні звіти з існуючих законодавчих проблем, а також брати участь у підготовці законодавчих актів, як у вигляді повних законопроектів, так і окремих пропозицій та поправок.

Для активізації цієї програми Віталій Купрій провів низку зустрічей із прогресивними студентами кращих юридичних університетів України. В цьому місяці відбулись зустрічі в Київському університеті права НАН України та Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Народний депутат розповів молоді про проблеми реформування правоохоронних органів та судів на сучасному етапі, відповів на всі запитання, які цікавили студентство, та запропонував співпрацю в рамках Програми «Молодіжна законодавча ініціатива».

На думку Віталія Купрія, участь в Програмі стане для молодих і талановитих державотворців початком успішної громадсько-політичної кар’єри!