Суд змусив НАБУ розслідувати корупційні оборудки з землею в Академії аграрних наук

Солом’янський районний суд міста Києва позовом нардепа Віталія Купрія зобов’язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальне провадження й розслідувати корупційні злочини президента Національної академії аграрних наук України (НААН) Ярослава Гадзоли.

«На початку лютого я отримав відмову в відкритті кримінального провадження по цій справі, адже НАБУ «не бачило» там складу злочину. Це ж як потрібно було «дивитись», щоб не побачити розкрадання 3 мільярдів гривень державного бюджету в рік?! Саме тому я оскаржив ганебну бездіяльність НАБУ в суді й отримав перемогу!», — написав відомий правозахисник на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці.

Нагадаємо, в ЗМІ містяться дані, згідно яких НААН володіє 480 тисячами гектарів державної землі. Мінімум 215 тисяч га (45 %) з яких використовується не за цільовим призначенням (https://www.youtube.com/watch…).

Як повідомляється, керівництво держустанови отримує корупційний дохід від здачі в оренду цих земель приватним особам за суттєво заниженою в порівнянні з ринковими цінами ставками. Для прикладу, НААН здає в оренду 1 га землі за 724 гривні, в той час як інші аграрні холдинги оцінюють орендну ставку в 300-500 доларів за 1 га.

За наведеною інформацією, загальний тіньовий дохід НААН у рік готівкою за здачу в оренду земель державної власності на сьогоднішній день може досягати 3 мільярдів гривень. І це при тому, що НААН вважається збитковою установою та не приносить дохід державі, академія дотується з бюджету України (740 млн. грн. на 2017 рік).

«Сподіваюсь, що ці кричущі випадки корупції з державними грошима будуть розслідувані належним чином і нарешті зупинені!», — також наголосив нардеп.

Світлина від Віталій Купрій.