Слідство встановить, чи приховав Ложкін державну зраду від Президента

Факт приховання державної зради колишнього капітана СБУ Шляпкіна головою Адміністрації Президента Борисом Ложкіним буде встановлювати слідство.

Про це повідомив народний депутат від БПП, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій.

«Сьогодні я був допитаний слідчим військової прокуратури за фактом державної зради колишнього капітана СБУ Шляпкіна. За інформацією, озвученою на засіданні Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, стало відомо, що саме ця особа володіла ключами шифрування для урядового зв’язку і могла передати державну таємницю ФСБ після втечі разом з родиною в Росію», — пояснив Купрій обставини справи.

Важливість розслідування цієї справи, на думку депутата, полягає в тому, що саме держзрада з боку капітана Шляпкіна могла сприяти поразці українських військових в Дебальцево, адже таким чином плани Генерального штабу ЗСУ та Головнокомандуючого стали відомі російському агресору.

За заявою Віталія Купрія заступник Генпрокурора Анатолій Матіос відкрив відповідне кримінальне провадження і розпочав слідство, а в середу, 11 березня, у депутата відбулась розмова з заступником глави Адміністрації Президента Андрієм Тарановим.

«Як колишній кадровий військовий, людина з відповідним фахом і досвідом, він повідомив мене, що особисто знає всі обставини зникнення Шляпкіна. За своїми посадовими обов’язками пан Таранов озвучив проблему главі Адміністрації Президента Борису Ложкіну», — розповідає Купрій.

Депутат стверджує, що відповідно до Указу Президента України від 02.04.2010 № 504/2010, який є обов’язковим до виконання, Ложкін був зобов’язаний проінформувати Петра Порошенка про факт державної зради в СБУ і втрати контролю за секретністю урядового зв’язку.

Проте на теперішній час залишається невідомим, чи виконав Борис Ложкін свої посадові обов’язки, що б дало можливість уникнути такої великої кількості жертв в районі Дебальцево.

«Саме 11 березня я хотів потрапити на особистий прийом до глави Адміністрації Президента і обговорити питання його можливої причетності до приховування особливо тяжкого злочину. Оскільки пан Ложкін не виявив бажання коментувати це питання, то я заявив слідчому прокуратури клопотання про допит поки що у якості свідка глави Адміністрації Президента Бориса Ложкіна», — зазначив Купрій.

Зі слів депутата, позиція прокуратури в цій справі заслуговує на повагу, а розслідування такого масштабу не проводились в Україні тривалий час. Купрій також висловив сподівання, що винні в державній зраді і смертях сотень людей під Дебальцево отримають заслужене покарання.

Нагадаємо, раніше народний депутат Віталій Купрій також повідомляв про те, що голова АП Борис Ложкін відмовився виконати вимогу українського суспільства щодо розсекречення матеріалів «справи Гонгадзе», продемонструвавши намір захистити справжніх замовників вбивства журналіста.