СБУ розслідує факт державної зради Порошенком і крадіжки снайперських комплексів у спецпризначенців

Сьогодні народний депутат,  правозахисник Віталій Купрій отримав повістку про виклик на допит у якості свідка в кримінальному провадженні щодо проведення президентом Петром Порошенком піар-акції з дарування зброї підрозділам Збройних Сил України.

Нагадаємо, в ЗМІ була висвітлена інформація про те, що Порошенко подарував 100 снайперських комплексів для 3-го окремого полку сил спеціальних операцій у Кропивницькому на суму в 500 мільйонів гривень (https://www.pravda.com.ua/news/2017/08/31/7153635/).

Із метою з’ясування законності такої операції та механізму передачі зброї ЗСУ, Віталій Купрій направив запит до Міністерства оборони. У відповіді Міністр Степан Полторак повідомив, що було справді передано 98 (а не 100, оскільки 2 вкрали) одиниць мисливської (а не військової) вогнепальної зброї відповідно до тристоронніх договорів про закупівлю товарів за благодійні кошти між постачальниками зброї, Центром забезпечення та Дочірнім підприємство «Кондитерська корпорація «Рошен».

Також Міністром оборони було зазначено, що розголошення (оприлюднення) такої інформації в ЗМІ в умовах проведення антитерористичної операції може розкрити дані про типи зброї, що використовується під час виконання бойових завдань або про тих, хто сприяє проведенню зазначеної операції (без їхньої згоди), а також заподіяти шкоду інтересам національної безпеки України.

Таким чином, із ініціативи Петра Порошенка та в цілях розповсюдження в ЗМІ було організовано та здійснено демонстрацію озброєння, яке передається нашим військовим, що за повідомленням Степана Полторака може заподіяти шкоду інтересам національної безпеки України та є військовою таємницею!

Через суд вдалося змусити СБУ розпочати розслідування цієї справи, а також вони мають встановити факти крадіжки двох снайперських комплексів у військових, які, вірогідно, Петро Порошенко залишив собі або своїм друзям у якості подарунка.

Світлина від Віталій Купрій.