Правоохоронці знущаються над бійцями «Айдару»

До Віталія Купрія, як до народного депутата, звернулися добровольці батальйону «Айдар» щодо порушення їх прав, а саме фальсифікації матеріалів кримінального провадження, незаконного продовження терміну перебування їх під вартою в СІЗО, а також ненадання медичної допомоги, яка їм наразі життєво необхідна.

«Добровольці вказують, що протягом 3,5 років судовий процес по їх кримінальній справі не може розпочатися, оскільки обвинувачені не ознайомлені з матеріалами. Вважаю це грубим порушенням норм КПК України.

Разом з цим, незважаючи на великий суспільний резонанс справи добровольців, судовий процес відбувається в закритому режимі без допуску ЗМІ та громадськості. Дуже схоже на те, що вони хочуть приховати фальсифікацію матеріалів провадження!

Цікавий момент: за версією слідства всі злочини вчинені на території Луганської області та всі потерпілі, свідки й обвинувачені є мешканцями Луганської області, однак судовий процес відбувається в Жовтневому районному суді міста Харкова. А це вже порушення правила територіальної підсудності!

Вважаю справу «Айдарівців» виключно політичним замовленням та своєрідною помстою високопосадовців, слідчих та прокурорів, що були колишніми мешканцями тимчасово окупованої території Луганщини.

Саме тому щойно звернувся до Генпрокурора Юрія Луценка з вимогою припинити це свавілля!», — прокоментував правозахисник на своїй офіційній сторінці в Фейсбуці.