Під час розстрілів на Майдані Порошенко купував собі гектари столичної землі

НАБУ надіслало витяг із ЄРДР і повідомило про початок досудового розслідування за заявою правозахисника, нардепа Віталія Купрія щодо злочинних дій екс-секретаря Київради Галини Гереги та президента Петра Порошенка, які завдали Києву збитків на суму в 150 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що за декілька днів до розстрілів на Майдані 17 лютого 2014 року між Київською міською радою в особі її Секретаря Галини Гереги та ПАТ «Завод «Ленінська кузня» (власник Петро Порошенко) в особі Голови правління Валерія Шандри був укладений договір купівлі – продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення, яка розташована у місті Києві, на вулицях Жилянській,107 та Симона Петлюри, 32 (вул. Комінтерну) у Шевченківському районі, площею 8,1885 га.

Відповідно до пункту 2.1 зазначеного Договору, ціна продажу земельної ділянки становить 190 мільйонів гривень станом на 2012 рік.

Проте зазначена оцінка земельної ділянки 2012 року не могла бути врахована при укладанні Договору купівлі-продажу 2014 року, оскільки відповідно до пункту 3.4 Наказу Державного комітету України по земельних ресурсах «Про затвердження Порядку проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок» №2, термін чинності звіту становить один рік із дати оцінки. Тобто в 2013 році звіт про оцінку земельної ділянки 2012 року втратив свою чинність, а продаж земельної ділянки відбувся без її оцінки.

Відповідно до інформації КМДА завод «Ленінська кузня» у виконання зазначеного Договору сплатило 180 млн. грн., а борг становить 10 млн. грн., тобто загальна сума продажу складає 190 млн. грн.

Із урахуванням індексу інфляції (180,5%) та беручи дані оцінки 2012 року на момент продажу, вартість земельної ділянки повинна становити мінімум 343 млн. грн. Таким чином, Галина Герега своїми діями спричинили збитки в сумі близько 153 млн. грн., які повинні були надійти до бюджету міста Києва!

І все це зроблено для Порошенка, який є кінцевим власником «Ленінської кузні». Ми впевнені, що без хабарів та відкатів тут не обійшлось. Тепер НАБУ має змусити злочинців повернути несплачені гроші Києву!

Світлина від Віталій Купрій.Світлина від Віталій Купрій.