Начальника міліції Дніпропетровщини буде звільнено, якщо Вілкул і Сафронов не сядуть в тюрму

Начальника ГУ МВС у Дніпропетровській області Віталія Глуховерю буде звільнено із займаної посади, якщо не будуть розслідувані кримінальні справи про переслідування громадських активістів, які борються з корупцією.

Про це повідомляє народний депутат від Блоку Петра Порошенка, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій.

Зокрема, мова йде про злочини проти самого депутата Купрія, які здійснювались «регіоналами» екс-губернатором Дніпропетровщини Олександром Вілкулом та мером Дніпродзержинська Станіслав Сафроновим.

«Дніпродзержинці пам’ятають, які труднощі мені довелося пережити на посаді керівника громадської організації «Дніпродзержинська Правозахисна Спілка». Під час моєї активної боротьби з корупцією та за права людини за часів Януковича у мене арештовували майно, засуджували до сплати вигаданих штрафів і перешкоджали веденню підприємницької діяльності, обливали брудом в ЗМІ і втручались в приватне життя, цькували батьків-пенсіонерів, залякували дружину», — заявив Купрій.

За одну ніч у Віталія Купрія в серпні 2014 року був знищений рекламний бізнес у відповідь на його згоду розмістити на власних білбордах бабцю з котом із гаслом «Взнала, що онук проголосував за «регіони», переписала хату на кота». Співробітники правоохоронних органів, виконуючи доручення Вілкула, навіть намагались арештувати Віталія Купрія за сфабрикованою кримінальною справою і йому довелося деякий час жити в еміграції.

Апогеєм боротьби регіоналів із правозахисником стали два замахи на його життя. «Перший раз бандити мені ледве не зламали шию, зіштовхнувши в бетонну яму майже чотириметрової глибини. А потім, після того, як я пішов на поправку від переломів, злочинець в гумових рукавичках намагався вбити мене молотком по голові. І життя моє врятували лише випадкові перехожі», — заявив Віталій Купрій.

За всіма скоєними проти нардепа злочинами відкрито кримінальні провадження. Проте, жодне з них свідомо не розслідується. Купрій вважає, що причиною цього є вплив клану Ріната Ахметова на правоохоронців Дніпропетровської області.

Нардеп звернувся до керівництва МВС зі скаргами на протиправну бездіяльність міліції, на що отримав гарантії того, що злочини Вілкула і Сафронова будуть розслідувані і передані до суду. А у разі подальшого блокування розслідувань злочинів проти громадських активістів, які борються з корупцією, начальника обласної міліції Глуховерю буде притягнуто до відповідальності у формі звільнення із займаної посади.