НАБУ має розслідувати розтрату мільярдів гривень нинішнім керівництвом «ПриватБанку»

У зв’язку з поданням «ПриватБанком» позову до кіпрського суду проти компаній PricewaterhouseCoopers Limited (Кіпр) і ТОВ «ПрайсвотерхаусКуперс (Україна)», яких звинуватили в порушеннях під час перевірки фінансової звітності банку за 2013-2015 роки, народний депутат, правозахисник Віталій Купрій звернувся за роз’ясненнями до його Голови правління Петра Крумханзла. За оцінкою «ПриватБанку», сума збитків сягає трьох мільярдів доларів США, які він і просить компенсувати.

Через запит нардеп намагався з’ясувати: які юридичні компанії представляють інтереси «ПриватБанку» у суді по цій справі, коли провели тендер та хто в ньому брав участь, за якими критеріями відбирали переможця, на якій підставі укладалися договори та на яку суму, скільки вже було сплачено по таким договорам. Крім того, були поставлені питання про відрядження працівників «ПриватБанку» за кордон для підписання договорів на надання юридичних послуг, а також про розмір сплаченого судового збору за подання позову.

Судитись з відомими аудиторськими компаніями у міжнародних судах — це, на наше переконання, безперспективно. Це крок відчаю, оскільки кримінальні провадження щодо колишніх бенефіціарів зайшли в Україні у глухий кут і треба якось виправдати беззаконня влади. Адже націоналізація банку була протиправною, переслідувала політичні мотиви і за це ще комусь треба буде відповісти!

Нещодавно отримали відповідь — відмову у наданні інформації.

«Пишуть що «Приватбанк» не державний, не є підприємством і взагалі мене, як нардепа, не стосується їх господарська діяльність (відповідь долучаю).

Браво! Нардеп не може цікавитись що твориться в банку, на який завдяки вказівці Порошенка і маніпуляцій НБУ угрохали 140 мільярдів гривень платників податків. Штучно і свідомо перетворили прибутковий бізнес у халепу зі збитками у 23 мільярда гривень за останній рік і продовжують розбазарювати державні кошти!

Ну що ж? Нехай тепер ними займеться НАБУ. Передаю справу їм!», — повідомив Віталій Купрій на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці.