На директора Антикорупційного бюро претендує людина, пов’язана з фігурантами справ Гонгадзе та Лозинського

На посаду директора Національного антикорупційного бюро претендує адвокат Артем Ситник – захисник скандально відомого прокурора Володимира Бабенка, причетного до викрадення тіла Георгія Гонгадзе та незаконного звільнення депутата-вбивці Віктора Лозінського.

Про це повідомив народний депутат від фракції Блоку Петра Порошенка, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій, передає його прес-служба.

«Директором бюро може стати захисник прокурора Бабенка. Мова йде про саме того Бабенка, якому нещодавно було повідомлено про підозру у вчиненні низки злочинів: організація службового підроблення, незаконне втручання в роботу автоматизованих систем, приховування вчинення тяжкого злочину та завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину зі штучним створенням доказів», — зазначає Купрій.

За інформацією нардепа, наразі Бабенко перебуває у всеукраїнському розшуку за незаконне звільнення від відбування покарання екс-нардепа Віктора Лозінського, який в 2009 році в Кіровоградській області в присутності районного прокурора та начальника міліції умисно вбив на полюванні місцевого жителя. Також Володимир Бабенко, за даними свідків, керував в свій час викраденням тіла журналіста Гонгадзе із Таращанського моргу.

Віталій Купрій впевнений, що захисник Бабенка Артем Ситник особисто прекрасно знав всі обставини «справи Лозінського», оскільки тривалий час працював начальником слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області. Певний час він навіть перебував підлеглим Бабенка і добре усвідомлював, які злочини здійснив його колишній керівник на Київщині.

«Проте це не завадило пану Ситнику прийняти рішення захищати злочинця – перевертня в погонах», — констатує народний депутат.

Купрій вкотре зауважив, що обрання на посаду директора Антикорупційного бюро людини, яка раніше працювала на керівних посадах в правоохоронних органах, поховає саму ідею створення незалежного і ефективного антикорупційного органу. «Маючи за собою шлейф особистих стосунків та зобов’язань всередині системи, змінити її буде неможливо», — переконаний парламентар.

Купрій припускає, що така людина як Ситник може бути вигідна керівництву держави, якщо Антикорупційне бюро планується перетворити на ручний інструмент для вибіркового правосуддя і політичних переслідувань.

Відомо, що 6 березня конкурсна комісія з виборів кандидатів на посаду директора Антикорупційного бюро відібрала чотирьох претендентів, серед яких і згаданий Артем Ситник (отримав друге місце в рейтинговому голосуванні). Проте на співбесіді з членами конкурсної комісії на чолі з Рефатом Чубаровим Ситник умисно приховав той факт, що він є захисником Бабенка.

Для забезпечення принципу верховенства права та створення неупередженого і незалежного антикорупційного органу Віталій Купрій направив голові конкурсної комісії з виборів кандидатів на посаду директора АКБ звернення, в якому виклав всі вищезазначені факти.