Керівник «тітушок» Дніпропетровщини, який «працював» на Вілкула, перебуває в Москві під опікою ФСБ

Кримінальний авторитет Євген Таранов, який, керуючи так званими «тітушками», на замовлення колишнього губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула організовував побиття учасників мирних протестів в січні 2014 року в Дніпропетровську, зараз перебуває в Москві під опікою ФСБ.

Про це повідомив народний депутат від Блоку Петра Порошенка, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій.

За інформацією нардепа, з 2010 по 2014 рік в Дніпродзержинську діяла злочинна організація на чолі з міським головою Станіславом Сафроновим, яка займалась розкраданням бюджетних коштів, нерухомого майна громади, шахрайством на кладовищах тощо. Для залякування та фізичного знищення громадських активістів і депутатів, які боролись з корупцією в місті, Сафронов долучив кримінальних авторитетів Євгена Таранова (13 років тюрми за бандитизм) і Ігоря Продана (12 років тюрми за бандитизм).

За вказівкою колишнього голови Дніпропетровської облорганізації Партії регіонів Олександра Вілкула, Сафронов доручав Таранову і Продану організовувати відправлення «тітушок» на Антимайдан в кінці 2013-го і до кінця лютого 2014 року.

Крім того, 26 січня 2014 року Таранов і Продан привезли в Дніпропетровськ із Дніпродзержинська близько 50 спортсменів–«тітушок», які біля «Дніпро-Арени» та Дніпропетровської облради завдавали тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості громадським активістам.

Віталій Купрій також вважає Євгена Таранова організатором замахів на його власне життя, які були скоєні в 2012 році.

Народний депутат повідомляє, що Таранов одружений на колишній підлеглій Олександра Вілкула, «регіоналці» Епіфанцевій, котра, як і її чоловік, продовжує уникати відповідальності за скоєні злочини. В той же час, як зазначає депутат, помічник Таранова Продан вже заарештований.

Оскільки на теперішній час Таранову досі не пред’явлено жодного звинувачення у кривавому розгоні Євромайдану, Віталій Купрій звернувся з заявою до прокурора Дніпропетровської області Валерія Романова. В ній він вимагає провести перевірку наданих ним фактів, повідомити Євгену Таранову про підозру у вчинені злочину та негайно взяти його під варту як злочинця-рецидивіста.

«Путін — мабуть єдиний в світі, хто погодився прихистити таких нелюдів. Проте в Україні, слава Богу, діє механізм заочного покарання. Тому до нас ви більше не повернетесь, і за вами буде до кінця життя полювати Інтерпол!», — резюмує Купрій.