Голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія і ЦВК маніпулюють ситуацією навколо дебатів на користь Порошенка

Про це народний депутат України, правозахисник Віталій Купрій  заявив в телефонному коментарі телеканалу «Наш». Кандидати на пост Президента України Володимир Зеленський і Петро Порошенко досі не дійшли згоди щодо дати і місця проведення публічних дебатів, однак Зеленський заявив, що готовий вийти на зв’язок зі студією Суспільного 19 квітня через телеміст. Натомість глава Суспільного Зураб Аласанія заявив,що телемосту не буде, адже це заборонено законом.

Така інформація не відповідає дійсності. Адже відповідно до статті 62 Закону України «Про вибори Президента України» визначаються не місце і спосіб проведення дебатів, а час (в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19 та 22 годинами) і обов’язок транслювати їх на Першому Національному каналі Національної телекомпанії України.

«Прихильники Порошенка посилаються на Положення Центральної виборчої комісії, в якому йде мова про студію Суспільного як місце дебатів. Але нагадаю, що Конституція України каже, що всі права і обов’язки громадянина України визначаються виключно законами. Все що стосується підзаконних нормативних актів – це стосується чиновника або посадової особи. Тому це Положення ЦВК стосується не Порошенка і Зеленського, а перш за все – Національної суспільної телерадіокомпанії України, яка зобов’язана транслювати дебати.

В цій ситуації виникає питання чому Центральна виборча комісія ухиляється від свого прямого обов’язку забезпечити законність виборчого процесу та врахувати позиції кандидатів? Саме ЦВК зараз може вплинути на ситуацію і надати можливість Суспільному телебаченню самостійно за погодженням з кандидатами визначати місце і спосіб проведення дебатів.

Звертаюсь до ЦВК: зробіть нарешті щось для людей, щоб публічні дебати відбулись!», — повідомив парламентар на своїй офіційній сторінці в Фейсбуці.