Голова Адміністрації Президента Борис Ложкін не хоче розсекречувати «справу Гонгадзе»

Голова Адміністрації Президента України Борис Ложкін відмовився виконати вимогу Петра Порошенка та українського суспільства щодо розсекречення матеріалів «справи Гонгадзе», а також продемонстрував намір захистити справжніх замовників цього вбивства.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebookзаявив народній депутат від БПП, заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій.

Депутат розповів, що ще місяць тому Петро Порошенко на засіданні фракції свого імені публічно повідомив, що тоді ще кандидат на посаду Генерального прокурора Віктор Шокін вважає справою честі довести до логічного кінця розслідування справи Гонгадзе і назвати імена замовників вбивства журналіста.  Після цього, і Петро Порошенко, і керівники всіх правоохоронних органів заявили про необхідність публічного судового процесу в цій справі. За рішенням Апеляційного суду м. Києва розпочався процес зняття грифів «таємно» та «цілком таємно» з матеріалів, які дозволять встановити істину. До 17 березня, на яке призначено чергове судове засідання, справа повинна була стати максимально прозорою та відкритою для громадськості.

В той же час, як представник потерпілого Олексія Подольського в цій справі, Віталій Купрій виявив факт того, що два доручення екс-президента Кучми від 17 лютого та 29 березня 2001 року засекретила сама Адміністрація Президента.

«Відповідно до статті 14 Закону України «Про державну таємницю» скасування рішення про віднесення інформації до державної таємниці здійснюється на підставі рішення державного експерта з питань таємниць. За законом до переліку таких експертів від Адміністрації Президента належить лише три особи, а по факту це тільки Голова Борис Ложкін та його перший заступник Віталій Ковальчук. Оскільки Петро Порошенко ще 9 лютого особисто запропонував мені зустрітись по питанню «справи Гонгадзе» та визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду на території України, то я двічі намагався організувати таку зустріч саме через голову президентської адміністрації. Проте в порушення мого права, гарантованого частиною 2 статті 17 Закону України «Про статус народного депутата України» в приймальні Бориса Ложкіна мені відмовили в невідкладній зустрічі, про тему якої я повідомив його секретарів заздалегідь», — заявив Купрій.

Політик також нагадав, що до судового засідання в «справі Гонгадзе» залишилось всього декілька днів. На думку, Віталія Купрія, Борис Ложкін не тільки відмовився виконати вимогу Президента та суспільства щодо розсекречення відповідних матеріалів, але й продемонстрував свою власну позицію по захисту справжніх замовників цього вбивства.

«Мене турбує ця відверто антигромадська і іронічно антипрезидентська позиція Бориса Ложкіна, який не побоявся приховати від людей доручення Кучми. Що це за таємні документи і кого вони стосувались так поки і залишається загадкою. Чи не є це намаганням приховати замовників вбивства Гонгадзе? Якщо так, то пан Ложкін ризикує потрапити за грати разом з Пукачем та Кучмою. Вважаю, що Петро Порошенко має терміново втрутитись та пояснити позицію своїх підлеглих», — наголосив Купрій.