Гізо Углава підтвердив, що НАБУ незаконно і масштабно покриває корупціонерів

Після заяв директора НАБУ Артема Ситника що боротись з корупцією йому заважає відсутність антикорупційних судів, нардеп Віталій Купрій публічно у Верховній Раді поставив запитання «Так може перед тим як казати про суди треба все ж таки зареєструвати кримінальне провадження і розпочати досудове розслідування?» Одночасно парламентар направив відповідний запит з проханням розповісти про долю його 150! звернень до НАБУ.

«І ось відповідь. У 27! випадках кримінальні провадження відкривались після мого оскарження до суду бездіяльності детективів. У трьох випадках (і я зараз з‘ясовую обставини) НАБУ проігнорували вимоги суду і пішло на злочин, прикриваючі корупцію. Підстава — начебто не отримували відповідних ухвал. Хоча у всіх засіданнях суду детективи були, про всі рішення знають. Більше сотні моїх звернень взагалі проігноровані. І лише за двома! НАБУ самостійно відкрило провадження, одне з яких (по голові Держгеонадр) після дзвінка з Банкової одразу закрило. У залишку маємо лише справу незаконного збагачення військового прокурора Кулика, яку успішно поховають в суді через договірняки.

Отака профанація, друзі! І це майже за 2 мільярди гривень коштів платників податків!», — повідомив правозахисник на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці.