Генпрокурор Луценко покриває масштабну корупційну оборудку Порошенка-Медведчука з контрабанди дизпального

У червні минулого року народний обранець Віталій Купрій повідомляв про масову контрабанду нафтопродуктів через нафтопродуктопровід Самара — Західний напрямок. Зокрема, в межах цієї корупційної схеми, в 2016 році начебто було направлено 81,4 тисяч тон дизельного палива до Угорщини. При цьому належний контроль за поставками не вівся, в результаті чого податки та збори до бюджету не сплачувались у повному обсязі. Мова йде про збитки державі на суму близько 800 мільйонів гривень. При цьому контрабандне дизельне пальне з наливної станції в Новоград-Волинському Житомирської області розвозилось по автозаправкам для продажу в роздріб (https://www.facebook.com/vitaliy.kupriy/posts/1623198447714079).

Нагадаємо, що управлінням цим нафтопродуктопроводом займається ДП «ПрикарпатЗахідтранс», яке пов’язують із бізнес-партнером Петра Порошенка та кумом Путіна — Віктором Медведчуком. Поставки здійснює швейцарська компанія Proton Energy Group S.A. і наповнюється виключно нафтопродуктами російської компанії «Роснефть».

Нещодавно нардеп отримав інформацію від заступника Генпрокурора Євгенія Єніна, що кримінальне провадження по цій справі було зупинено, оскільки ГПУ звернулась до прокуратури Угорщини, щоб підтвердити факт фіктивного постачання дизпалива в Угорщину.

«Тривалий час не було відповіді від жодної зі сторін. Саме тому я був змушений звертатися за роз’ясненням і допомогою до євродепутатів, зокрема, Гельмута Шольца й угорського депутата Тамаса Харангозо. На початку березня мені повідомили, що всі необхідні документи були передані та Генпрокуратура України може довести розслідування до логічного кінця. Після цього я вирішив перевірити бажання ГПУ розкрити цю справу, оскільки в ній замішані топ-посадовці, зокрема, одіозний олігарх Віктор Медведчук. Яке ж було моє здивування, дізнавшись, що досі матеріали справи не потрапили до слідчого! Це вказує на те, що Генпрокурор Юрій Луценко свідомо стримує розслідування масштабної афери з дизпальним!», — повідомив правозахисник Віталій Купрій на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці.