Екс-віце-президент США Джо Байден розповів про свій вплив на державну політику України

У ЗМІ була розповсюджена заява колишнього віце-президента США Джо Байдена про його вплив на звільнення з посади у 2016 році тодішнього Генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Джо Байден під час прес-конференції заявив, що під час проведення переговорів з представниками української влади для боротьби з корупцією він шляхом погрози, що Україна не отримає мільярд доларів кредиту від США, вплинув на звільнення з посади Віктора Шокіна та навів деталі перемовин:

«Я сказав, що ви не отримуєте мільярд доларів. Я сказав: я їду через 6 годин, якщо ваш генпрокурор не звільнений до того часу, ви не отримуєте грошей. І той сучий син був звільнений. І на його місце поставили того, кому на той час довіряли» (посилання:  https://tsn.ua/politika/bayden-rozpoviv-yak-domigsya-zvilnennya-suchogo-sina-shokina-z-posadi-glavi-gpu-1094015.html).

Тому, з метою підтвердження або спростування заяви Байдена про його вплив на державну політику України народний депутат Віталій Купрій направив вимогу президенту Петру Порошенку про надання інформації та документації.

«Я абсолютно не підтримую екс-генпрокурора Шокіна, але я проти брутального втручання політиків будь-якої країни у наші державні справи. Тим більше щоб у результаті тиску Байдена на Порошенка ми фактично поміняли шило на мило. […] Хочеш допомогти? То не мільярдом треба погрожувати, а арештувати рахунки компаній корупціонера Порошенка і його оточення, внести їх до санкційного списку. Тоді б патріоти України побачили реальну підтримку і скинули б його з посади разом із Шокіним та іншими. А так виходить, що Америці вигідний корумпований президент, слабка Україна, щоб робити з нами все що завгодно!», — наголосив нардеп.

Світлина від Віталій Купрій.

Світлина від Віталій Купрій.