ДФС має розслідувати факти ухилення боксером Усиком сплати податків на 100 мільйонів гривень

Нагадаємо, що 24 липня народний депутат Віталій Купрій направив звернення абсолютному чемпіону по боксу Олександру Усику з вказівкою на порушення ним статті 65 Конституції України — невиконання громадянського обов‘язку захисту територіальної цілісності України (https://www.facebook.com/756642864502756/posts/1049635188536854/).

Очевидно, що Усик не вважає Путіна агресором і свідомо підіграв йому коли мовчки погодився на бій у Москві. Дійсно, що може краще продемонструвати всьому світу що в Україні «внутрішній конфлікт, розв’язаний недолугими політиками»? Гімн і прапор України як «братнього народу» під час бою лише свідчить на підтримку цієї думки. Путін тепер виглядає старшим братом, великим миротворцем і спортивним меценатом з міжнародним визнанням.

Проте друга частина звернення парламентаря стосувалась іншого конституційного обов’язку громадянина — сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом (ст.67 КУ). Цікаво, скільки ж потрапило до нашого бюджету коштів за спортивну кар’єру пана Усика?!

На жаль, відомий боєць Усик не втримав цього удару і приховав від громадськості інформацію про сплачені або несплачені ним податки. Вчора під час прес-конференції у Києві він прямо заявив що готовий битись з тими, хто його критикує, і що вони всі зійшли з розуму. Внутрішня позиція Усика дуже гарно продемонстрована російською пропагандою https://rueconomics.ru/341406-usik-prizval-kiev-prekratit-v….

Повернемось до нашої теми. За приблизними підрахунками за свою боксерську кар’єру Усик заробив (тут треба визнати що чесно і заслужено) декілька десятків мільйонів доларів. Якщо так, то при сплаті податків згідно українського законодавства до бюджету мало б потрапити близько 100 мільйонів гривень. Проте цього не трапилось. Чому?

У попередньому листі Віталій Купрій запитував Усика, чи є він громадянином або резидентом іншої держави для цілей оподаткування. Якщо так, то питання несплати податків в Україні було б недоречним. Адже коли податки сплачені у Москві, то у нас, на жаль, з Росією діє міжнародна угода про уникнення від подвійного оподаткування. Хоча ми не віримо в це, тому що сплата податків агресору — це серйозний злочин, за яким проти багатьох наших можновладців вже відкриті кримінальні провадження.

Скоріш за все чемпіон здійснив менш небезпечне суспільне діяння, яке карається за частиною 3 статті 212 Кримінального Кодексу. Тобто не сплатив податки в Україні в особливо великих розмірах. Вболівальники не хвилюйтесь! За це зараз не садять у в’язницю. Максимум змусять заплатити в бюджет, ну і майно конфіскувати.

«Направив першому заступнику голови ДФС Сергію Білану відповідну заяву. Очікую що вона буде невдовзі зареєстрована і почнеться досудове розслідування. Але якщо слідчі органи з’ясують, що при отримані гонорару у Москві Усик профінансував податками російську армію, то стаття має змінитись на таку, по якій СБУ зараз розслідує злодіяння бізнес-партнера Путіна Порошенка», — повідомив відомий правозахисник на своїй офіційній сторінці в Фейсбуці.