Правила

Для ефективнішого розгляду та вирішення Вашої проблеми  при оформленні заявки рекомендуємо Вам як скаржнику дотримуватися нижчезазначених  правил.

Максимально стисло та детально опишіть суть проблеми:

Після оформлення на сайті депутатського звернення ознайомтеся з його зразком, який з’явиться на екрані. Радимо його зберегти та виписати реєстраційний номер і дату звернення, які можна знайти у верхній лівій частині аркуша.

Такий зразок не є остаточним, і  ми залишаємо за собою право вносити до звернення редакційні зміни (наприклад, виправлення орфографічних помилок).

Для успішного розв’язання проблемного питання обраний Вами компетентний орган може бути замінений.

Якщо в заявці чітко не визначено, яке саме право людини порушено, адміністрація сайту може звернутися до Вас  з метою отримання додаткових пояснень (на той момент оформлення звернення буде призупинено).

Не оброблятимуться заявки, які містять нецензурну чи образливу лексику, очевидний наклеп, недостовірні факти, матеріали, заборонені чинним законодавством України. Якщо заявки мають ознаки спаму (однакового або схожого змісту), то скаржнику буде повідомлено про це для подальшого вирішення проблеми.

Після проходження перевірки Ваше звернення буде опубліковано на сайті в розділі «Архів звернень», про що Вас повідомлять за вказаною електронною адресою. З цього моменту протягом двох робочих днів звернення буде направлено до компетентного органу.

Упродовж місяця від дня направлення звернення Вам має бути надана компетентним органом відповідь.

Допомагайте здійснювати контроль за розглядом звернення. Якщо Вам стало відомо про порушення строків розгляду звернення чи інші факти неналежного реагування, повідомляйте нам на номер 044 222-55-68 або на електронну пошту info@kuprii.info (просимо вказувати номер і дату звернення із зразка).

Для ефективного захисту Ваших прав треба розуміти, що депутат не підміняє собою органи державної влади або місцевого самоврядування, які за законом зобов’язані забезпечити Ваше право. Також депутату заборонено безпосередньо втручатись у кримінальний або судовий процес.

Тому перший крок, який Ви маєте зробити ДО оформлення заявки на цьому сайті, — це звернутися до тих посадових осіб, або правоохоронців, які зобов’язані задовольнити Ваше звернення. Звернення треба оформити письмово.

Якщо Ви подаєте своє звернення особисто через канцелярію, то вимагайте, щоб на  примірнику обов’язково були штамп і дата про прийняття, прізвище й підпис особи, яка прийняла, а також за наявності вхідний номер.

Ви також можете надіслати своє письмове звернення поштою рекомендованим або цінним листом (при цьому обов’язково зберігайте поштову квитанцію).

Якщо таке звернення проігноровано або Ви отримали відписку, то у Вас з’являються всі підстави звернутися з метою захисту своїх прав до депутата. Але, якщо ми отримуємо від Вас заявку, до якої не прикріплені докази Вашої переписки з чиновниками або правоохоронцями, то розгляд Вашої заявки буде призупинено і з Вами зв’яжеться наш юрист, щоб надати рекомендації щодо першочергових кроків, які треба зробити для розв’язання Вашого питання.