Законопроект про Конституційний Суд суперечить Основному закону України

Проект закону про Конституційний Суд, який парламент ухвалив у першому читанні, суперечить Основному закону України та є небезпечним для держави. Про це 22 червня у коментарі журналістам заявив народний депутат з УКРОПу Віталій Купрій.

«Почати треба з того, що будь-які рішення, котрі ухвалюються у системі правосуддя, є антиконституційними, оскільки з самого початку була неправомірно змінена сама Конституція, що заборонено робити в умовах війни», – заявив Віталій Купрій.

За словами нардепа, в ухваленні такого закону зараз немає жодної необхідності, оскільки чинне законодавство, яке регламентує діяльність КСУ, цілком відповідає запитам і вимогам суспільства. Змінювати корумповану систему необхідно за рахунок звільнення суддів, які дозволили екс-президенту Януковичу узурпувати владу й спаплюжити Конституцію. На посади, які досі обіймають ті ж самі «служителі Феміди», давно мали бути призначені нові, чесні люди.

Натомість законопроект про КСУ передбачає запровадження низки процедур і квот, які дозволять керувати суддями Конституційного Суду згори в ручному режимі.

Парламентар зазначив, що за наявною в нього інформацією справжньою метою такої законодавчої ініціативи є спроба легалізації відкриття ринку землі.

Так само істинною причиною одночасного внесення подань Генеральної прокуратури на позбавлення недоторканості низки народних депутатів може бути намір узаконити так звані ЛНР/ДНР. У такий спосіб влада намагається залякати членів парламенту та змусити їх голосувати за будь-які необхідні їй закони.

«У певний момент парламент став некерованим, тому влада намагається забезпечити голосування шляхом залякувань і вибірково правосуддя», – підкреслив Віталій Купрій.

Довідка. Законопроект № 6427-д передбачає, що Конституційний Суд надає висновок щодо конституційності законів і норм не лише за зверненням президента, Кабміну чи щонайменше 45 народних депутатів, а й за скаргою окремої особи. КС розглядає питання конституційності рішень про референдум та щодо імпічменту президента. До складу Конституційного Суду входить 18 суддів. Президент, Верховна Рада та з’їзд суддів України призначають по шість суддів. Президент призначає кандидатів, яких обрала створена ним конкурсна комісія (правники). У парламенті кандидати проходять через комітет, до відання якого належать питання правового статусу КС. А конкурсний відбір кандидатур для з’їзду суддів здійснює Рада суддів України (шляхом таємного голосування).