Влада потребує перезавантаження

«Я не схвалюю методів керування нинішньої влади. Глава держави абсолютно не турбується про український народ. Парламент є нелегітимним, у ньому немає більшості з 226 депутатів. Ми перебуваємо в стані соціальної та політичної кризи, в умовах війни. Тому система влади потребує перезавантаження», ‒ на цьому наголосив під час робочої поїздки до Чернігова народний депутат України, член політради УКРОПу Віталій Купрій.

Аналізуючи нинішню ситуацію в державі, він зазначив, що наразі головними проблемами є бідність та правова незахищеність українців.

«Я займаюся правозахисною діяльністю понад 10 років і можу стверджувати, що в Україні досі не діє принцип невідворотності покарання за злочини, людина не відчуває справедливості, не знає, як себе захистити, а суди та правоохоронні органи ‒ не працюють», ‒ зауважив народний обранець.

Виходом з цієї ситуації, на думку Віталія Купрія, є перезавантаження влади через вибори або новий Майдан.

«Ми не хочемо, щоб знову лилася кров, були негаразди на вулицях, тому виступаємо за цивілізований, демократичний шлях, тобто дострокові парламентські й президентські вибори. ‒ наголосив парламентар. ‒ Прагнемо, щоб у нас запрацювала судова та правоохоронна системи, які зможуть зупинити корупцію і створити умови для підвищення життєвого рівня населення, його соціальних стандартів».

Мешканців Чернігова зацікавила позиція парламентаря щодо пенсійної реформи. Як зазначив він під час спілкування з громадою, від солідарної системи з її «зрівнялівкою» та маніпуляціями зі стажем, варто відмовитися на користь накопичувальної. До такого висновку Віталія Купрія підштовхнув досвід життя в Австралії.

«Я платив 9% до пенсійного фонду, який міг сам обрати, ‒ розповів він. – Гроші йшли на мій пенсійний рахунок. Я міг їх застрахувати від ризиків».

Саме накопичувальна система, впевнений укропівець, є зручною для молоді та всіх працюючих. Ми бачитимемо, куди рухатимуться наші кошти, й вимагатимемо від роботодавця виплати «білої» зарплати». Як зробити накопичення до пенсійного фонду вже зараз? Треба створювати робочі місця, позбавитися корупції, щоб до нас пішов інвестор, а економіка – запрацювала. У нас же нічого цього не робиться. Натомість є псевдореформа».

У ситуації, що склалася, Віталій Купрій вважає за потрібне підвищення пенсій, розмір яких нині не забезпечує навіть мінімальних потреб громадян. Логіка проста: якщо збільшили мінімальну зарплату, то слід подбати і про пенсіонерів.

Народний депутат також пообіцяв дослухатися до звернень чернігівців про запровадження пільг на проїзд у маршрутках для пенсіонерів та чорнобильців.

«Гадаю, спільними зусиллями ми зробимо так, щоб якість життя громадян поліпшилася», – заявив він.

Цікавила чернігівчан і тема газових лічильників. Віталій Купрій нагадав, що укропівці внесли до Верховної Ради законопроект про безкоштовні лічильники газу. Його ухвалення дасть змогу забезпечити приладами обліку всіх, хто цього потребує.

Крім того, переконаний він, такий крок припинить конфронтацію газівників з громадами, що чинять спротив встановленню будинкових лічильників.