Народний депутат від УКРОПу Віталій Купрій обговорив актуальні проблеми з мешканцями Харкова

Першого червня народний депутат України з УКРОПу Віталій Купрій відвідав Харків. Однією з основних причин візиту до міста стало звернення до нардепа колективу обласного онкологічного центру. Люди просили допомогти з фінансуванням закладу, який вже багато років потребує капітальних ремонтів та модернізації.

Віталій Купрій поспілкувався з лікарями, оглянув корпуси та поцікавився, яке саме обладнання потрібне онкодиспансеру першочергово.

«Це – не лікування, а приниження людей, які змушені боротися з хворобою у жахливих умовах. І в цьому випадку причина не у відсутності коштів. На території області діє комплексна обласна програма «Здоров’я Слобожанщини», яка передбачає реалізацію заходів з удосконалення медичної допомоги при онкологічних хворобах на суму 260 млн грн», – підкреслив укропівець.

За його словами, цих коштів цілком вистачить на придбання найнеобхіднішої техніки та ліків. Зокрема, йдеться про лінійний прискорювач зі стереотаксичною опцією лікування пухлин (устаткування для променевої терапії).

Наявне обладнання вироблене ще в 1968 році і його використання іноді навіть погіршує здоров’я хворих, адже опромінення отримують не лише пухлина, а й здорові органи. На думку Віталія Купрія, причиною небажання чиновників виділяти онкологічному центру гроші є прихід нової команди лікарів-ентузіастів. Ці люди не бажають давати відкати від державних закупівель обласним чиновникам.

«Я звернувся до голови Харківської ОДА Юлії Світличної з вимогою негайно втрутитись у справу, провести службове розслідування стосовно своїх підлеглих і забезпечити належне фінансування онкоцентру», – заявив Віталій Купрій.

Крім устаткування та загального стану лікарняних корпусів, занепокоєння нардепа викликав також стан доріг на території обласного онкоцентру. З нагоди Дня захисту дітей парламентар також відвідав Харківський обласний спеціалізований будинок дитини №1.

Він передав подарунки вихованцям закладу та поспілкувався з керівництвом закладу та батьками дітей, які перебувають тут на реабілітації.

Тут сподіваються на підтримку Віталія Купрія у відновленні роботи над проектами рішень щодо організації закладів, спеціалізованих на дитячому паліативному лікуванні.

Крім того, батьки привернули його увагу до гострої нестачі в області дитячих садочків для малечі з обмеженими можливостями. Водночас Віталій Купрій обговорив актуальні проблеми Харкова з мером міста Генадієм Кернесом та провів зустріч із мешканцями міста й області.